Proiecție de film și agapă de prinderea Postului Paștelui în parohia noastră

Filmul „Unde ești, Adame?”, despre viața unor călugări DIN Muntele Athos, proiectat la Megen. Întâlnire cu producătorul filmului. Agapă de prinderea Postului Paștelui

Documentarul Unde ești Adame surprinde viața în mănăstirea athonită Dochiariu în vremea stăreției arhim. Grigorie. Este o producție a arhid. Alexandru Pliska, în regia lui Alexandru Zaporoschenko. Potrivit mărturiei regizorului filmului – documentarul nu este doar un film de promovare a vieții monahale din Sfântul Munte Athos ci are scopul de a prezenta traiul zilnic al monahilor, care își sfințesc viața în acele locuri. 

Un aspect important legat de proiecția filmului "Unde ești Adame?" ce va avea loc în Biserica noastră în dată de 16 martie , producătorul Alexandru Pliska va fi prezent pentru a răspunde întrebărilor celor din public.

Înainte și după vizionarea filmului, credincioșii parohiei noastre și toți cei prezenți sunt invitați la o Agapă frățească de Lăsatul secului (la care va invităm pe fiecare să aduceți ceea ce considerați dumneavoastră) , pe data de 18 martie urmând a începe Postul Paștelui numit și Postul Mare sau al Paresimilor.

Participi la evenimentul din 16 martie?

Da

Rating: 4.5333333333333 sterren
15 stemmen

Nu

Rating: 5 sterren
1 stem

Nu stiu

Rating: 5 sterren
1 stem